Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Pewnie wiesz, że para kolczyków może doskonale uzupełniać wygląd, podkreślać styl, a nawet poprawiać nastrój. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek i cennych rad, dzięki którym będziesz doskonale orientować się jakie kolczyki pasują do Ciebie najlepiej. Mimo, że kolczyki są jednymi z najmniejszych dodatków do ubrania, które nosisz uwierz, że są naprawdę istotne.

Poprzez staranny wybór kolczyków, w zależności od efektu jaki chce uzyskać, każda kobieta może poszerzyć lub zmniejszyć optycznie wymiary swojej twarzy. Tworzenie takich sprytnych iluzji jest łatwiejsze niż myślisz! Po pierwsze ustalmy jaki masz kształt buźki: odgarnij włosy do góry, spójrz w lustro i starą szminką lub palcem odrysuj na nim zarys swojej twarzy. Jeśli nie chcesz brudzić lustra poproś kogoś by zrobił Ci zdjęcie, gdy patrzysz prosto w obiektyw. Spójrz teraz na poniższe obrazki i wybierz, który z przedstawionych kształtów jest najbardziej zbliżony do Twojego.

Jeśli Twoja twarz jest kwadratowa, powinnaś nosić kolczyki o zakrzywionych wzorach i kształtach. Dzięki nim złagodzisz wszystkie kąty proste. Najlepsze będą elipsy, koła i inne kształty o zaokrąglonych rogach. Super efekt osiągniesz, gdy kolczyki będą dłuższe niż szersze. Długie kolczyki doskonale wydłużą Ci buźkę, a koła dodadzą opływowego kształtu. Świetnie prezentują się również kolczyki posiadające koraliki różnej wielkości. Taki kształt twarzy mają m.in. Salma Hayek, Demi Moore, Sandra Bullock i Isabella Rosellini. Jeśli twoja twarz jest owalna, możesz wybierać spośród prawie każdego rodzaju kolczyków, unikaj jednak noszenia zbyt długich, bo sprawią, że Twoja twarz może się optycznie rościągnąć.
Szczególnie dobrze na Twoich uszach będą natomiast wyglądały romby lub trójkąty. Taki kształt twarzy mają m.in. Kate Hudson, Beyonce Knowles, Charlize Theron, Uma Thurman, Cindy Crawford. Jeśli twarz jest okrągła, najlepiej będziesz wyglądać w długich wiszących kolczykach. Ważne jest przede wszystkim, aby były dłuższe niż szersze. Możesz spróbować nieco dodać swojej twarzy smukłości. Aby to osiągnąć najlepsze będą prostokąty, które subtelnie wydłużą Ci twarz, żeby wzmocnić efekt możesz założyć wiszące kwadraty z wzorami ułożonymi w pionowe linie lub kreski. Unikaj kolczyków okrągłych. Taki kształt twarzy mają m.in. Kate Winslet i Drew Barrymore. Jeśli twoja twarz jest prostokątna lub podłużna, wybierz kolczyki, które są szersze niż dłuższe. Unikaj długich kolczyków. Aby stworzyć iluzję szerszej twarzy potrzebujesz kolczyków z wzorami ułożonymi w poziome linie lub trójwymiarowe wzory, ponieważ nadadzą one pełni Twojej twarzy. Polecam małe koła i kwadraty. Taki kształt twarzy ma m.in. Terri Fletcher, Angelina Jolie, Niki Taylor, Sarah Jessica Parker, Kirstie Alley.
Jeśli twoja twarz jest trójkątna, powinnaś nosić kolczyki, które są dłuższe niż szersze, ale nie dłuższe niż podbródek. Aby stworzyć iluzję szerszej twarzy potrzebujesz kolczyków z wzorami ułożonymi w poziome linie. Unikaj jednak bardzo jasnych wzorów. Również koła poprawią optycznie proporcje Twojej twarzy. Polecam koła i kwadraty.
Jeśli twoja twarz jest w kształcie rombu, wybieraj kolczyki, które są szersze na dole i odpowiednio węższe na górze. Aby nadać swojej twarzy dynamiki spróbuj kolczyków z wzorami ułożonymi w skośne linie. Taki kształt twarzy ma m.in. Sophia Loren. Jeśli twoja twarz jest w kształcie serca, wybieraj kolczyki, które są szersze na dole i odpowiednio węższe na górze. Kolczyki, które są szersze na dole pięknie uzupełnią Twoją twarz. Nie noś jednak zbyt dużych kolczyków. Taki kształt twarzy mają m.in. Scarlett Johansson, Reese Witherspoon, Jennifer Love Hewitt, Ashley Judd i Naomi Campbell.

Jak pewnie zauważyłaś kluczem do sukcesu jest kontrast. Kształt kolczyków powinien zrównoważyć kształt Twojej twarzy, a nie pasować do niej. Na przykład para okrągłych kolczyków sprawi, że okrągła twarz będzie nadal okrągła, podczas gdy długie kolczyki w połączeniu z okrągłą twarzą stworzą złudzenie jej wydłużenia i z okrągłej stanie się owalna. Pamiętaj jednak, że obojętnie od omówionych zasad i wytycznych, gdy już zakochasz się w jakiejś parze kolczyków to na 100% nie zwrócisz nawet uwagi na ich kształt, dlatego też na zakupach przyda się nieco wiedzy teoretycznej 😉

A jak kompletnie odwrócić uwagę innych za pomocą kolczyków?

Wybierz kolczyki, które są duże, zabawne i mają ciekawy wzór. Takie kolczyki na pewno odwrócą uwagę od Twoich przypuśćmy podkrążonych po niezłej imprezie oczu. Więcej ciekawostek, porad, interesujących informacji na temat – kolczyków.
Modny Design